Στην τελευταία αγωνιστική των πλέι άουτ της Σούπερ Λιγκ 2, ο Ηρακλής ηττήθηκε με 1-2 από τον Καμπανιακό στη Χαλάστρα. Ο Γηραιός ολοκλήρωσε τη χρονιά στην 7η θέση, ενώ ο Καμπανιακός σώθηκε.
Μόλις στο 1ο λεπτό ο Τότσκα άνοιξε το σκορ για τους τυπικά φιλοξενούμενους, ενώ ο Ισνάλντο ισοφάρισε με 56ο λεπτό.Τη νίκη έδωσε στον Καμπανιακό ο Γιοκούδης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 86ο λεπτό.
Ηρακλής (Βελέντζας): Τσιλιγγίρης, Τσαγκαλίδης, Ισνάλδο (61΄ Κουντουριώτης), Κωστίκα, Κωστόπουλος (61΄ Σταυρόπουλος), Σιούτας (77΄ Σγουρής), Ελευθεριάδης (61΄ Λύγκας), Νεοφυτίδης, Χειρίτραντας, Μπαλικτσής Μ., Μπαλικτσής Α. (68΄ Πατράλης).
Καμπανιακός (Αμανατίδης): Γιακουμής, Καθάριος Π., Λαγωνίδης, Γιουκούδης, Μπούσης, Καθάριος Ν., Έππας, Φροσύνης, Γαρύφαλλος, Παπαστεργιαννός, Τότσκα