Βόλει Ηρακλής

Nίκησαν οι γυναίκες

1854 logo-gs-iraklisAποδίδοντας εξαιρετικό βόλει οι γυναίκες του Ηρακλή πανυγήρισαν την νίκη με  3-0 επί των Τραχώνων μέσα στο Κατσάνειο

Τα σετ: 25-20, 29-27, 25-14

Η ομάδα του Κώστα Παπαδόπουλου έκανε την μεγάλη επιστροφή  στο δεύτερο σετ… αφού βρέθηκε με 13-22 πίσω στο σκορ και τελικά νίκησε με 29-27. Η ολική αυτή ανατροπή των δεδομένων στην αναμέτρηση άλλαξε την ψυχολογία των αθλητριών του Γηραιού που στο τρίτο σετ επικράτησαν εύκολα.

Ήταν η πρώτη νίκη για τον Ηρακλή φέτος, ενώ οι Τράχωνες δεν μπόρεσαν να ισοφαρίσουν το ματς στο δεύτερο σετ και στην συνέχεια ηττήθηκαν. Για την ομάδα του Βαγγέλη Περρόπουλου ήταν η πρώτη ήττα για φέτος, αφού στην πρεμιέρα νίκησε με 3-2 τον ΔΑΣ Ωραιοκάστρου.

«Η επιβράβευση της προσπάθειας»

Ο προπονητής του Ηρακλή, Κώστας Παπαδόπουλος, μίλησε στο volleynews.gr για την αναμέτρηση:
«Παίξαμε καλά σήμερα. Τα κορίτσια είχα διάθεση και ευχαριστήθηκαν το ματς. Είμαι πολύ ικανοποιημένος από την εικόνα της ομάδας. Το αποτέλεσμα ήταν η επιβράβευση της προσπάθειας που κάνουμε. Το γήπεδο είχε αρκετό κόσμο και είναι ευχάριστο που ο κόσμος στηρίζει αυτή την νεανική ομάδα.

Στο δεύτερο σετ αν και βρεθήκαμε πίσω στο σκορ με 13-22 δεν τα παρατήσαμε. πιστεέψαμε πως μπορούμε να τα καταφέρουμε και το κάναμε. Από εκεί και μετά το παιχνίδι έγινε πιο εύκολο για εμάς».