Χωρίς κατηγορία

16η αγωνιστική :Αποτελέσματα και βαθμολογία

Η 16η αγωνιστική ολοκλήρώθηκε . Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία αλλά και η επόμενη αγωνιστική της Football League

 

16η Αγωνιστική

ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ-ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ 1-1( 27′ Κρητικός-76′  Σοϊλέδης)

 ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ-ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ    1-0 (22′ Ντίνας)

 ΚΑΒΑΛΑ-ΦΩΚΙΚΟΣ      1-0 (41΄Ντιαγέ)

 ΚΑΛΛΟΝΗ-ΑΕΛ     1-0 (45′ Γιόντζης)

 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β.-ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ    2-0 (70′ Πυνδώνης, 73΄ Ονγκουσότο)

 ΠΙΕΡΙΚΟΣ-ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ      1-0 (80′ Αποστολίδης)

 ΑΝ. ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ-ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ  1-2 (60′ Χαραμάς(πεν)-33′ Χαϊκάλης,67′  Δήμου)

 ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ-ΑΝ. ΕΠΑΝΟΜΗΣ             2-0 (17′ Μανιάς,55′ Καραμαλίκης)

 ΠΑΕ Παναιτωλικός (έχει ρεπό).

 

 

 

 

1.Απόλλων Σμ.         15    9-3-3    18-7     30

2.Εργοτέλης             15    8-4-3    16-11   28

3.Νίκη Βόλου             16    8-4-4    18-11    28

4.Ηρακλής Ψαχνών      15    7-6-2   1610    27

5.Εθνικός Γαζώρου      16    6-6-4   17-12    24

6.Ηρακλής                 14    5-8-1   17-10    23

7.Καλλονή                15   6-5-4   11-9       23

8.Πανσερραϊκός         15   5-6-4   12-12     21

9.Παναιτωλικός         15   5-6-4   12-9       21

10.Ολυμπιακός Βόλου 15   4-9-2   11-8       21

11.Λάρισα               15    5-5-5    13-11    20

12.Καβάλα               15   5-4-6   12-16     19

13.Αν. Γιαννιτσών    15  6-1-8    18-21      19

14.Δόξα Δράμας       16   5-4-7   15-15      19

15.Πιερικός             15     4-5-6   9-16       17

16.Καλλιθέα            14     4-5-5   20-22     17

17.Παναχαϊκή           16    4-8-4   12-13     17

18.Φωκικός             15     3-6-6    12-16   15

19.Θρασύβουλος       16     2-8-6     8-14   14

20.Βύζας Μεγάρων    15      1-6-8   1020    9

21.Αν. Επανομής      15     1-3-11   9-26     6

 

 

17η Αγωνιστική

Πανσερραϊκός                            Ηρακλής            

Καλλιθέα                      Καλλονή            

Φωκικός                        Βύζας  

Επανομή                        Πιερικός            

Νίκη Β.                           Παναχαϊκή       

Εργοτέλης                     Παναιτωλικός 

Λάρισα                          Καβάλα             

Ψαχνά                            Ολυμπιακός Β.

Γιαννιτσά                      Απόλλων           

Δόξα               Θρασύβουλος

 

To Top