Ποδόσφαιρο Ηρακλής

Έφυγε με την ισοπαλία από τα Γιάννενα

tsilianidisΟ Ηρακλής ξεκινάει τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις για τον θεσμό του κυπέλλου από τα Γιάννενα. Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης απο το iraklis1908.gr

82′ Αλλαγή για τον ΗΡΑΚΛΗ. Ο Βέλλιος στη θέση του Ρομάνο.

82′  Μακρινό δυνατό σουτ από τον Καρανίκα , απέκρουσε ο Χουάντερσον.

78′  ΓΚΟΛ  Απο εκτέλεση κόρνερ ο Ζιαμπάρης κάνει κεφαλιά, επωφελείται ο Λουκίνας και καταφέρνει να σκοράρει κάνοντας το 1-1

76′   Ο Ίλιτς εκτέλεσε φάουλ , ο Τσάβες βρέθηκε αμαρκαριστος και με κεφαλιά πέτυχε το 1-0

67′   Ο Κυριακίδης πήρε την θέση του Καρλίτος και αγωνίζεται αριστερό μπακ !

61′  Κίτρινη στον Ηλιάδη

61′ Σέντρα του Ηλιάδη , κεφαλιά του Σαπαλίδη , απέκρουσε ο Χουάντερσον.

60′ Κίτρινη κάρτα σε Ιντζόγλου

60′   Ο Τσάβες στον αγώνα στην θέση του Φερφελή

60′    Βελτιωμένος ο Ηρακλής έχει ανεβάσει στροφές και ψάχνει το γκολ. Η μπάλα πηγαίνει πιο σωστά στην επίθεση και έτσι δημιουργουνται οι προϋποθέσεις για τους επιθετικούς των «κυανόλευκων».

49′  Λανθασμένη απομάκρυνση  του Στρούνα , η μπάλα με φάλτσα πήρε μια περίεργη τροχιά, κανένα πρόβλημα για το Βελλίδη.

46′    Παραλίγο ο Ηρακλής να βρεθεί κοντά στο γκολ, όταν από την σέντρα του Ρομάνο  ο Λουκίνας αρχικά και στην συνέχεια ο Χαντί δεν μπόρεσαν να σκοράρουν

ΕΝΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

45+ Κίτρινη κάρτα στον Ρομάνο

45′  Ο Ρομάνο έκανε καλό σουτ  απο το ύψος του πεναλτι, η μπάλα κόντραρε σε αμυντικούς του ΠΑΣ, στην επαναφορά άστοχο σουτ από τον Μπουκουβάλα.

41′  Πολύ καλή κεφαλιά από τον Φερφελή , κατάφερε να μπλοκάρει ο Χουάντερσον

40′  Κίτρινη κάρτα στον Χαντί

36′  Κίτρινη κάρτα σε Καρανίκα

30′   Ο Ηρακλής πλέον κυριαρχεί στο γήπεδο και αρχίζει να πατάει την αντίπαλη περιοχή. Η μπάλα όμως θα πρέπει να περάσει σωστά στους επιθετικούς κατι που δεν γίνεται…

23′   Γύρισμα  του Ρομάνο, ασθενής κεφαλιά από τον Κάσσο , μπλόκαρε ο Βελλίδης

15′ Φάουλ Ηλιάδη από δεξιά , κεφαλιά από Σαπαλίδη , μπλοκάρει στο παραθυράκι της εστίας του ο Χουάντερσον, χωρίς δυσκολία.

15′  Ο Ηρακλής δείχνει να ελέγχει τον ρυθμό του αγώνα και οι παίκτες του έχουν την κατοχή της μπάλας. Παρόλα αυτά η μπάλα ακόμα δεν εχει φτάσει σωστά στον Λουκίνα. Υπάρχει όμως μια μαχητικότητα απο τους παίκτες του Ημίθεου.