Χωρίς κατηγορία

«Έκλεψε» τον βαθμό στις καθυστερήσεις ο Γάζωρος

1799 mpalaΣτις καθυστερήσεις του αγώνα ο Εθνικός Γαζώρου κατάφερε να πάρει την ισοπαλία με 1-1 από την Νίκη Βόλου.

Tο πρώτο ημίχρονο δεν είχε κάτι συναρπαστικό καθώς οι δύο ομάδες θέλησαν να διαφυλάξουν τα νώτα τους. Παρόλα αυτά οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ στο 44’ με το γκολ του Βρέντζου. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοση τους και πάλεψαν για την ισοφάριση που ήρθε τελικά στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων από τον Μπεκιάρη.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΑΖΩΡΟΥ: Βαλσαμάκης, Κοσμίδης (38′ λ.τρ. Γαλακτερός), Μερεσιώτης, Καπίας, Κατσαβάκης, Σαββίδης, Γεωργιάδης (67′ Ναλμπάντης), Σ. Κωνσταντινίδης, Αλεξάντροβιτς (46′ Μπεκιάρης), Μαχαιρούδης, Β. Κωνσταντινίδης.

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ: Βούρας, Καρατζάς, Ψιάνος, Κοντοδήμος, Βέρτζος, Ριζογιάννης, Πουρτουλίδης, Τάντιτς (63′ Λαλίν), Κυριάκος, Σκούφαλης (76′ Σαμαράς), Φλίγκος (52′ Χατζής).