Ποδόσφαιρο Ηρακλής

Ήττα αλλά πρόκριση για τους έφηβους

Την ήττα γνώρισε η ομάδα του  Ηρακλή από τον  Εθνικό Αλεξανδρούπολης με 3-0 στην 3η και τελευταία αγωνιστική του Β’ ομίλου της ημιτελικής φάσης του Πανελληνίου πρωταθλήματος Εφήβων στο κλειστό της Νεάπολης στη Θεσσαλονίκη

 

 

Έτσι η ομάδα της Θράκης κατέλαβε την 1η θέση του ομίλου και ο  Ηρακλής την δευτερη .

Αμφότεροι, προκρίθηκαν στα τελικά εκεί όπου τα ζευγάρια των δύο ημιτελικών που θα αγωνιστούν το Σάββατο (24/3) στο κλειστό της Αργυρούπολης, διαμορφώνονται ως εξής: Πανελλήνιος – Ηρακλής και Εθνικός Αλεξ/πολης – Ολυμπιακός. Θυμίζουμε ότι Πανελλήνιος και Ολυμπιακός είχαν ήδη προκριθεί στα τελικά από τον Α’ όμιλο που έγινε στο Μετς.

 

Οι δύο νικήτριες ομάδες των ημιτελικών θα παίξουν την Κυριακή στις 18:00 στον μεγάλο τελικό διεκδικώντας τον εφετινό τίτλο του πρωταθλητή, ενώ οι δύο ηττημένοι των ημιτελικών θα αγωνιστούν την ίδια ημέρα στον «μικρό τελικό» που θα αρχίσει στις 16:00.

 

Στο άλλο παιχνίδι του Β’ ομίλου που δεν είχε βαθμολογικό ενδιαφέρον, η Παναχαϊκή νίκησε τη Φθία Λαμίας με 3-1.

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και η βαθμολογία του Β’ ομίλου της ημιτελικής φάσης:

 

Β΄όμιλος (ΕΑΚ Νεάπολης)

 

Κυριακή 18/3/2012

18:00 Παναχαϊκή – Εθνικός Αλεξ/πολης 0-3 (14-25, 19-25, 28-30)

20:00 Ηρακλής – Φθία Λαμίας 3-0 (25-17, 25-19, 25-12)

 

Δευτέρα 19/3/2012

15:00 Παναχαϊκή – Ηρακλής 0-3 (22-25, 20-25, 26-28)

17:00 Φθία Λαμίας – Εθνικός Αλεξ/πολης 1-3 (29-27, 19-25, 17-25, 24-26)

 

Τρίτη 20/3/2012

11:00 Φθία Λαμίας – Παναχαϊκή 1-3 (25-22, 22-25, 22-25, 20-25)

13:00 Ηρακλής- Εθνικός Αλεξ/πολης 0-3 (17-25, 16-25, 20-25)

 

Η ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 3 αγώνες)

1. Εθνικός Αλεξ/πολης 6 (9-1)

2. Ηρακλής 5 (6-3)

—————————————-

3. Παναχαϊκή 4 (3-7)

4. Φθία Λαμίας 3 (2-9)

 

Τελική Φάση

Οι ομάδες που προκρίθηκαν από τον Α’ όμιλο: Πανελλήνιος και Ολυμπιακός και οι δύο ομάδες που προκρίθηκαν από τον Β’ όμιλο: Εθνικός Αλεξ/πολης και Ηρακλής θα αγωνιστούν μεταξύ τους χιαστί δηλ.:

 

Σάββατο 24/3/2012

Α’ ημιτελικός: 16:00 Πανελλήνιος – Ηρακλής

Β’ ημιτελικός: 18:00 Εθνικός Αλεξ/πολης – Ολυμπιακός

 

Στη συνέχεια για τις θέσεις 1-2 και 3-4 γίνονται οι αγώνες:

 

Κυριακή 25/3/2012

Μικρός τελικός: 16:00 Ηττημένος Α’ ημιτ. – Ηττημένος Β’ ημιτ.

Μεγάλος τελικός: 18:00 Νικητής Α’ ημιτ. – Νικητής Β’ ημιτ.

Most Popular

To Top