Μπάσκετ Ηρακλής

Σε τροχιά ανόδου, νεα νίκη με Δόξα Δρυμού

Καλύτερος στην επανάληψη και ιδιαίτερα στα τελευταία λεπτά ο Ηρακλής επικράτησε με 78-60 της Δόξας Δρυμού σε εξ’ αναβολής αγώνα για την 19η αγωνιστική της Α΄ ΕΚΑΣΘ γυναικών.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν κοντά στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, ενώ κατάφεραν να μειώσουν στους έξι στο 33ο λεπτό. Όμως η Κανταρά ήταν καταιγιστική και παρέα με την Πιλέ ανέβασαν στα ύψη την τελική διαφορά.

Δεκάλεπτα: 24-21, 42-35, 60-46, 78-60

Διαιτητές: Γκέκας-Ιγνατίου

ΗΡΑΚΛΗΣ(Συρόπουλος-Μασλαρινός): Τζαμαριά 2, Παυλίδου 8, Κανταρά 38(3), Κασάπη 2, Πιλέ 13, Ελευθεριάδου, Παπαγεωργίου 7, Παπαζαχαρίου 2, Ντουγιουτζή 4.

ΔΟΞΑ ΔΡΥΜΟΥ(Αμανατίδης): Τράκα 5, Καραμπιτσάκη, Φλωρεντίν 2, Εσκιάδου 22(2), Φιλώνη 7, Πατσιαλά, Πρασνούλη 7, Χατζηαγόρου Σ., Σακισλή 17.

14) ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΜΗΧ.         18           515-1099              -584

*Θερμαϊκός Θέρμης, ΕΟ Σταυρούπολης, Μαχητές Πεύκων, Μέγας Αλέξανδρος, Φοίνικας Καλαμαριάς και Ποσειδώνας Μηχανιώνας έχουν έναν αγώνα λιγότερο.