Μπάσκετ Ηρακλής

Αποτελέσματα και βαθμολογία της Β΄ Εθνικής

Τα αποτελέσματα , η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στην Β΄ Εθνική

Στρατώνι – Φιλαθλητικός 63-70
Διαγόρας Ρ. – Αγία Παρασκευή 72-81
Δούκας – Νίκη Βόλου 56-68
Νήαρ Ηστ – Κόροιβος 75-89
Αίας Ευόσμου –Αίολος Τρικάλων 69-73
Αιγάλεω – Ηρακλής 78-73
ΜΕΝΤ – Αναγέννηση Φλόγα 87-59
Χαλκηδόνα – Ηράκλειο 0-20 (α.α)

Διαγόρας Ρόδου – Αγία Παρασκευή 72-81
Διαιτητές: Πίγκας, Κωνσταντινόπουλος
Δεκάλεπτα: 17-26, 37-48, 52-68, 72-81
Διαγόρας Ρόδου (Τσακίρης): Βογιατζής 9 (1), Λαγουδάκης, Δημητρίου 4, Παναγιωταράκος 11, Παρδακάς 15(1), Γκαβανόπουλος 7, Κουνούπης, Χρύσης 15 (1), Γκογκίδης 11 (2).
Αγία Παρασκευή  (Χατζηπανηγύρης): Χατζηκωστής 22 (5), Σβερκούνος 13 (4), Κουτσός 3 (1), Τσιάκας 6, Ζερβός 4, Μάτος 18 (1), Κουρής 5 (1), Μούγιος 5, Γριμπαβιώτης 4.

Αιγάλεω– Ηρακλής 78-73
Διαιτητές: Δημόπουλος, Μαντήλας
Δεκάλεπτα: 20-16, 39-44, 56-64, 78-73
Αιγάλεω (Γούναρης): Μαρίνος 5, Κυριακόπουλος, Ρώης, Καράβολας  17, Ατζαμόγλου 19, Μουμπάρακ, Μπένος 4, Σημαιόπουλος 4, Τόλιας 18 (4), Μπαλτάς 10, Χαραλαμπόπουλος.
Ηρακλής (Βατός): Μουλλάκης 8 (2), Κυριακού, Τσαλκιτζής 6 (2), Πεταλωτής 3 (1), Τραϊανός 32 (2), Καραγκιολίδης 5 (1), Θεοδωράκος 5 (1) Νεοφυτίδης 14.

 

ΜΕΝΤ –  Αναγέννηση  Φλόγα  87-59
Δεκάλεπτα: 23-21, 41-34, 59-43, 87-59
Διαιτητές: Ζαγορίδης, Μοσχοτόγλου
ΜΕΝΤ (Λίβανος): Νικολόπουλος 19 (4), Ζυγούρας 8 (2), Νελάι, Τέρπος 12 (3), Τσινόπουλος, Σαββίδης, Βασιλειάδης 2, Λεοντής 4, Τράντας 12 (3), Βασιλειάδης, Σικαλίδης 6, Αναστασάκης 2, Πάλλης 22.
Αναγέννηση Φλόγα (Καραγιαννίδης): Ζεχερλής 3, Μητσάκης 8 (1), Βορνίτης, Νικολούδης 5, Κυριώτης 3, Σαμαράς 12 (3), Χατζηβρέττας, Μουρατίδης 12 (2), Μούμογλου 16 (4), Αποστολίδης, Κασούρας

 

Στρατώνι – Φιλαθλητικός  63-70
Διαιτητές: Παπαδόπουλος, Συμεωνίδης
Δεκάλεπτα: 19-15, 33-33, 50-57, 63-70
Στρατώνι (Μύθου): Πιπιλιάρης 8, Πεγιάς 2, Τιλλ 2, Κουντουρατζόγλου 15, Κοκολιός 3 (1), Βασιλειάδης 4, Κιγμέτογλου 12, Κοτζαγιάννης, Δασκαλόπουλος 17.
Φιλαθλητικός (Ζήβας): Αντετοκούμπο Γ., Αντετοκούμπο Θ. 8 (1), Στούκας, Λιακόπουλος, Ηλιόπουλος 6 (2), Γκίκας 15 (1), Μπαζιώτης, Τσαμάτος 8, Σαλούστρος 12 (1), Γεωργιάδης 19 (2), Βαρυπάτης, Ανδρεόπουλος, Ντιφαντής.

 

Αίας Ε. – ΑίολοςΤ 69-73
Διαιτητές: Θωμόπουλος, Σαλικίδης
Δεκάλεπτα: 17-19, 28-34, 46-54, 69-73
Αίας  (Αγγελής): Τσιμπής 2, Δεμερτζής 8 (2), Γυμνόπουλος 16, Μαυρίδης 11 (1), Ελευθεριάδης 22 (4), Σκαρλάτος, Τασιούδης 2, Κελεσίδης, Μελίδης 8.
Αίολος Τ. (Τζήμας): Λεπενιώτης 9, Λάππας 4, Γκιουλέκας 15 (1), Τριανταφύλλου 9 (1), Τσούτσος, Κακλαμάνος 3, Περρωτής 2, Χαρισμίδης 8, Φούντας 18 (3), Παπαχρήστος 5.

H βαθμολογία (σε 21 αγώνες)

1. ΑΙΟΛΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ  40  19-2 
2. ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ 39 18-3
3. ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 35 14-7
——————————-
4. ΗΡΑΚΛΕΙΟ 34 13-8
5. ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 33 12-9
6. ΔΟΥΚΑΣ 32 11-10
7. ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ 32 11-10
8. ΜΕΝΤ 32 11-10
9. ΚΟΡΟΙΒΟΣ 32 11-10
10. ΣΤΡΑΤΩΝΙ 31 10-11
11. ΝΗΑΡ ΗΣΤ 31 10-11
12. ΑΙΓΑΛΕΩ 30 9-12
13. ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ 28 7-14
14. ΗΡΑΚΛΗΣ 27 6-15
——————————-
15. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΦΛΟΓΑ 27 6-15
* Η Χαλκηδόνα έχει αποσυρθεί από το πρωτάθλημα

 

Η επόμενη αγωνιστική (22η, 10/03)

Κόροιβος – Δούκας
Φιλαθλητικός – Νήαρ Ηστ
Αγία Παρασκευή – Στρατώνι
Αίολος Τρικάλων – Διαγόρας Ρόδου
Ηρακλής – Αίας Ευόσμου
Αναγέννηση Φλόγα – Αιγάλεω
Νίκη Βόλου – Χαλκηδόνα 20-0 (α.α)
Ηράκλειο – ΜΕΝΤ

To Top