Βόλει

Πολλαπλές διακρίσεις στο βόλλει

Δεν ήταν μόνο ο Προύσαλης που αναδείχθηκε ως MVP της αγωνιστικής. Ο Λάμπης Μπαμπαλιούτας ήταν το καλύτερο λίμπερο ήταν στην κορυφαία επτάδα, ενώ ο Σμαραγδής ήταν και αυτός στην δεύτερη καλύτερη επτάδα
ΚΑΛΥΤΕΡΗ 7ΑΔΑ 20ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ 2017-18
ΜVP: Κώστας Προύσαλης (Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015)
Πασαδόρος: Κώστας Προύσαλης (Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015)

Διαγώνιος: Μίκο Οϊβάνεν (Ολυμπιακός ΣΦΠ)
Λίμπερο: Λάμπης Μπαμπαλιούτας (Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015)
Κεντρικοί: Σωτήρης Πανταλέων (Παναθηναϊκός ΑΟ), Παναγιώτης Πελεκούδας (ΠΑΟΚ)
Ακραίοι: Τοντόρ Αλεξίεφ (Ολυμπιακός ΣΦΠ), Κυριάκος Σπυριούνης (Εθνικός Πειραιώς)

 

 

Δεύτερη 7αδα της 20ης αγωνιστικής 2017-18:
Πασαδόρος: Γιώργος Δρογκάρης (Παναθηναϊκός ΑΟ)
Διαγώνιος: Κέισι Νάιτ (Εθνικός Πειραιώς)
Λίμπερο: Γιώργος Κάπελας (ΑΟΠ Κηφισιά)
Κεντρικοί: Μάθιου Σέιφερτ (Εθνικός Περαιώς), Νίκος Σμαραγδής (Ηρακλής Πετοσφαίριση)
Ακραίοι: Μιχάλ Βόιτσικ (ΑΟΠ Κηφισιάς), Έρικ Μπατατζίμ (Παναθηναϊκός Α.Ο.)

 

 

ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΚΑΘΕ ΟΜΑΔΑΣ ΤΗΝ 20Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 2017-18:

Ολυμπιακός (Τοντόρ Αλεξίεφ) – ΑΟ Φοίνικας Σύρου (Χρήστος Στεφανίδης)

ΠΑΟΚ (Παναγιώτης Πελεκούδας) – ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης (Λεάντρο Μέγια)

ΓΑΣ Παμβοχαϊκός (Ντανιέλ Μουνίθ) – Ηρακλής Πετ. (Κώστας Προύσαλης)

 

Εθνικός Πειραιώς (Κυριάκος Σπυριούνης) – ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου (Μπόγιαν Στρούγκαρ)

Ηρακλής Χαλκίδας (Θεόδωρος Τσαδήμας) – Παναθηναϊκός (Γιώργος Δρογκάρης)

Παναχαϊκή (Μπριζουέλα Οράμας) – ΑΟΠ Κηφισιάς (Μιχάλ Βόιτσικ)

  

 

ΟΙ MVP ΒΙΚΟΣ COLA ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2017-18
1η αγωνιστική: Ντέιβιντ Σιλβέιρα Μότα (ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας)
2η αγωνιστική: Zένια Γκόρτσανιουκ (Μ.Α.Σ.Νίκη Αιγινίου)
3η αγωνιστική: Χαράλαμπος Ανδρεόπουλος (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
4η αγωνιστική: Μάρκους Μπέμε (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
5η αγωνιστική: Τέιλορ Χαντ (Α.Ο.Π.Κηφισιάς)
6η αγωνιστική: Μανώλης Δημητριάδης (ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου)
7η αγωνιστική: Κυριάκος Σπυριούνης (Εθνικός Πειραιώς)
8η αγωνιστική: Λούκα Βελίτσκοβιτς (Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
9η αγωνιστική: Φαμπιάν Ντρίζγκα (Ολυμπιακός) 
10η αγωνιστική: Κέναρντ Κέισι Νάιτ (Εθνικός Πειραιώς)
11η αγωνιστική: Δημήτρης Εφραιμίδης (Ηρακλής Πετοσφαίριση)
12η αγωνιστική: Δημήτρης Ζήσης (ΑΟ Φοίνικας Σύρου) 
13η αγωνιστική: Ιγκορ Σοάρες ντε Σόουζα (ΑΟΠ Κηφισιάς) 
14η αγωνιστική: Ραφαήλ Κουμεντάκης (ΠΑΟΚ) 
15η αγωνιστική: Γκλαντσόουν Mαγκαλάες Τζούνιορ (ΓΑΣ Παμβοχαϊκός) 
16η αγωνιστική: Τεοντόρ Αλεξίεφ (Ολυμπιακός ΣΦΠ) 
17η αγωνιστική: Άλαν Μάθιου Σέιφερτ (Εθνικός Πειραιώς)
18η αγωνιστική: Χαράλαμπος Ανδρεόπουλος (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
19η αγωνιστική: Μπόγιαν Γιορντάνοφ (ΑΟ Φοίνικας Σύρου)
20η αγωνιστική: Κώστας Προύσαλης (Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015)

21η αγωνιστική:  
22η αγωνιστική:  

Most Popular

To Top